ACTA Medya: SANATTA MUHAFAZAKAR YAPILANMA kitabımız çıktı

2014-07-30 12:06:00
ACTA Medya: SANATTA MUHAFAZAKAR YAPILANMA kitabımız çıktı |  görsel 1
 
SEFA KOYUNCU’DAN YENİ KİTAP: SAN’ATDA MUHÂFAZAKÂR YAPILANMA
 
 
Gezi Parkı olayları ve 17-25 Aralık paralel yapı darbeleri sâdece ekonomimizi mi etkiledi? Yoksa ekonomiden daha çok kültür san’at hayâtımıza mı zarar verdi? Ardı arkası kesilmeyen postmodern darbeler ve provokatif olaylar, Topçu Kışlası inşâsını, AKM’nin yenilenmesini, Taksim’e câmi yapılmasını, Ayasofya’nın ibâdete açılmasını nasıl gölgeledi? Türkiye’de san’atı belirli bir zümrenin elinden çıkarıp halka mal edecek TÜRKİYE SANAT KURUMU (TÜSAK) KANÛN TASARISI’nın TBMM’ye getirilmesi nasıl engellendi? Bu soruların cevâbını, Sefa Koyuncu’nun kaleme aldığı bu kitâbda bulacaksınız.
 
Bu kitapda ayrıca, 11 Temmuz 2014’de CUMHURBAŞKANLIĞI VİZYON BELGESİ açıklanan RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ı TÜRKİYE DEVLET BAŞKANI ilân ettik ve “hep ABD Başkanı Obama, Rusya Devlet Başkanı Putin, diyecek değiliz ya! Artık, Başkan Erdoğan demeye alışalım dedik. Nasıl kulağa hoş geliyor mu? BAŞKAN ERDOĞAN…Erdoğan'ın yepyeni bir dönemi başlatacak olan Devlet Başkanlığı, aziz milletimiz başta olmak üzere Türk ve İslâm dünyasına şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun!..
 
 
 
SAN’ATDA MUHÂFAZAKÂR YAPILANMA
 
Arka kapak yazısı
 
2002’de 26’ncı sırada iken, bütün iç ve dış engellemelere rağmen, RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın Başbakanlığı döneminde Türkiye dünyânın 17’nci, Avrupa’nın ise 8’inci büyük ekonomisi olma başarısını gösterdi. Bu gelişmelerin neticesi olarak da halkın refâh seviyesi artdı.
 
AK Parti’nin; UNESCO insânî gelişmişlik listesinde 92’nci sırada olan ülkemizi üst seviyelere taşıyacak kültür san’at projeleri ise GEZİ PARKI olaylarından, 17 ve 25 ARALIK darbelerine uzanan süreçde engellendi.
 
TAKSİM’E CÂMİ yapılması, târihî TOPÇU KIŞLASI’nın yeniden inşâsı, AKM’nin yenilenmesi, AYASOFYA’NIN İBÂDETE AÇILMASI ve 2012 yılı ortalarında TBMM’ye gelmesi beklenen TÜRKİYE SANAT KURUMU (TÜSAK) KANÛN TASARISI, engellenen projelerin başında geliyor.
 
Bu da gösteriyor ki darbe teşebbüsleri sâdece ekonomimize değil, kültür ve san’at hayâtımıza, dolayısıyla entellektüel gelişmişliğimize de büyük zarâr veriyor.
 
İnanıyoruz ki, ERDOĞAN’ın CUMHURBAŞKANLIĞI VİZYON BELGESİ’nde belirtildiği gibi Türkiye her alanda yeni bir atılım dönemine girerken, engellenen kültür san’at projeleri de tamâmlanacakdır.
 
Bu çalışmamızda, genellikle siyâsî ve ekonomik açıdan değerlendirilen olaylar zincirine bir de kültür san’at penceresinden bakılmasını sağlamayı hedefledik.
 
SEFA KOYUNCU KİMDİR?
 
            Konya’nın Ilgın ilçesine bağlı Aşağı Çiğil kasabasında doğdu (1950). İlk ve ortaokulu memleketinde okudu. Konya Karatay Lisesi ve Ankara M. Rüştü Uzel Kimya Meslek Lisesini bitirdi. Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden me’zûn oldu. Eğitim Fakültesinden formasyon aldı.
 
            Gazeteciliğe 1976’da, Türkiye gazetesi Seydişehir temsilcisi ve muhâbiri olarak başladı. Bölgede uzun yıllar aktif gazetecilik ve Seydişehir Postası’nda yaklaşık sekiz yıl başyazarlık yapdı. Seydişehir Haber gazetesi ile Hilâl dergisinde yazdı. Bu yıllarda şiirleri, İstanbul merkezli “Türkiye’de ve dünyâda Sabah” gazetesinde yayınlandı. Türkiye gazetesinin haftalık eki Türkiye Pazar’da, “Pazar Muhabbeti” sütûn başlığıyla yazılar kaleme aldı (1992). Seydişehir Televizyonunda (SEY TV), programlar hazırladı ve sundu. İki dönem Seydişehir Gazeteciler Cemiyeti başkanlığı yapdı. Çeşitli ödüller aldı.
 
            1995’de taşındığı Konya’da yapdığı haber ve röportajların Türkiye gazetesinde yayınlanmasının yanı sıra, bölge gazetesi Yeni Meram ile 7. Gün ve Heybe dergilerinde yazdı.
 
            2000 yılı sonlarında kültür ve san’atın başkenti İstanbul’a yerleşdi. Babıâli Kültür Yayıncılığında (BKY) editörlük ve yayın yönetmenliği yapdı. Makâleleri, Biyografi Analiz dergisinde yer aldı. Mavi Yeşil edebiyât dergisine verdiği bir mülâkât, derginin Mart-Nisan 2013 sayısında yayınlandı.
 
            Musahhihlik, editörlük ve kültür san’at yönetmenliği yapdığı Türkiye gazetesinde, haber ve röportajlarının yayınlanmasının yanı sıra; “İğnelik”, “Üçüncü Yeni”, “Yaşadıkça” sütûn başlıklarıyla köşe yazıları yazdı (2001-2013).
 
 
 
 SAN'ATDA MUHÂFAZAKÂR YAPILANMA 
 
 Yazan: Sefa Koyuncu
 
Yayınlayan: ACTAMEDYA
 
Yayin Yılı: 2014
 
Sayfa sayısı: 260 sayfa
 
Ebadı: 13,5x21,00 cm
 
Karton kapak
 
ISBN: 978-605-87171-0-7
 
Sanatta Muhafazakâr Yapılanma kitabı, Kitapyurdu'nda online satışa açıldı. Hemen al!
ACTA MEDYA kitapları - kitapyurdu.com
www.kitapyurdu.com/yayinevi/default.asp?id=11119
 
 
ACTAMEDYA
 
Genel Koordinatör: SELAHADDİN KOYUNCU
 
E-Posta: skoyuncu@actamedya.com
 
Tel: 0507 611 3905
 
Halkla İlişkiler: HATİCE HANDE KAPAN
 
Tel: 0536 583 1186
 
E-Posta: haticehandekapan@gmail.com
 
 
 
 
 
           SEFA KOYUNCU’NUN DİĞER KİTAPLARI:
 
            Donkişot Sendromu-Ermeni Soykırımı Komedyası (BKY, 2001) tükendi...
 
            Irak’ta Kanlı Şafak (Mavi Web, 2004) stoklarda var... 10 TL
 
            
 
           Ve merhum FOX TV Haber Müdürü Ersan Karaoğlu'nun kitabı;
 
           ÇUVALDIZ, yazan: Ersan KARAOĞLU (ACTAMEDYA, 2012) stoklarda mevcut: 10 TL
 
 
ACTA MEDYA
 
http://www.actamedya.com/
 
http://www.actamedya.com/tr/haberler/sanatda-muhfazakr-yapilanma-kitabimiz-cikti_94.html

0
0
0
Yorum Yaz